The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5]

İlk oyunda, yani Shogun’da, Japonya’nın imparatoru olmak için mücadele ettik; ardından gelen “Ek paketle” Moğollara karşı koyduk. Sonra sıra Medieval ile birlikte Avrupa’ya ve Haçlı Seferleri’ne geldi. Hem Hristiyan hem de Müslüman tarafı oynadık… Rome’un çıkacağı açıklandı heyecanlandık, ekran görüntülerini gördük ağzımızın suyu aktı, videosunu izledik, bayıldık! Sonunda oyun çıktı ve gerçektende bekleneni verdi. Bazıları Medieval’ın tadını veremediğini, Türkler olmayınca oyunun bir anlamı olmadığını söyledi, ama benim hayatımı değiştiren ve beni iyice asosyalliğe iten bir oyundu Rome: Total War. Bugüne kadar oynadığım en iyi oyunlardan biriydi! …sonra Medieval’a da ek paket yapıldı. Bu sefer akıncı ırk Vikinglerdi. Vikinglerle oynadık oynamasına ama biz bir kere Rome:TW’nin ekran görüntülerini görmüştük; ille de tutturduk Rome diye. Sonunda beklenti sona erdi ve “Rome” ile birlikte İlkçağ Avrupa’sına hükmettik. Barbarları ezdik ya da barbarlarla Roma’yı ele geçirdik. Oyun çıkar çıkmaz ek paket yapılacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Nitekim yapıldı ve bu sefer esas oyunun yanında sönük kalan bir ek paket yapılmadı. Aksine oynama isteğinizi artırıyor ve bu sefer oyunda Türkler de var! Savaşta Kanunlar Susar – Çiçero Rome: TW incelemesini okuduğunuzu varsayarak, ek paketteki yeniliklerden, eksilerden ve artılardan bahsedeceğim. Oyunun geçtiği zamanlar İsa’dan sonra 300’lü yıllar. Yani Roma İmparatorluğunun barbar akınları sonucu ikiye bölündüğü ve 2 ayrı devlet olarak barbarlara direnmeye çalıştığı dönemler. Doğu ve Batı Roma’nın toprakları hala oldukça geniş, fakat birçok şehirde huzursuzluk var ve ekonomik bakımdan güçsüz oldukları için ordularıyla her yere yetişemiyorlar. Roma’nın yanındaki küçük bir devlet olan Almanlar(Alemanni) veya Fransızlar(Franks), Roma’nın neredeyse savunmasız topraklarına girip, topraklarını genişletebiliyorlar. Oyunu Romalıların tarafında oynamak gerçekten zor. Özellikle Batı Roma çok zor durumda. Doğu Roma Anadolu’ya kadar çekilip, Doğudan gelen Sasanileri(Sasanids) durdurabilirse yine bir yere kadar şansı oluyor. Ancak Doğu Roma ile oyuna başlayıp, İspanya ve Afrika’daki şehirleriniz birer birer isyan bayraklarını çekince, Avrupa’daki birçok ırk üzerinize çullanınca, pek kendinizi savunma şansınız olmuyor haliyle. Hele birde Hunlar atlılarıyla gelirse… Yani Rome:TW’deki “Romalıların üstünlüğü” bu sefer tam tersine dönmüş. Yine oldukça güçlü birimleri var ama ekonomisi olmadığı için ve Hunluların atlı okçularına karşı savunmasız kaldıkları için, savaşlarda sayıca üstün olsalar bile yenilgi kaçınılmaz oluyor. Bu tip durumlarda meydan savaşlarından kaçıp, şehirlere ve özellikle taş surlara saklanmalısınız.

The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] indir


Etiketler

The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] programının en son versiyonunu ve The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana The History Channel: Great Battles of Rome (2007) [MULTI 5] 'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.