ASP ile Distinct Kullanımı

ASP ile Distinct Kullanımı

Bu dersimde sizlere ASP ile SQL Distinct fonksiyonunu nasıl kullanacağımı anlatacağım. İlk olarak Distinctne olduğunu anlatayım.
Distinct: Veritabanımızda bulunan bir sütunda ki verilerin aynılarını bize yazdırmaya yarayan bir fonksiyondur. Bu kodumuz sayesinde özellikle forumlarda, bloglarda vb.. yerlerde flood yapımını engellemek mümkün..
Bu kadar açıklamadan sonra kodumuzu yazmaya başlayalım...

Veritabanımız (Access olduğunu farz edelim) şu şekilde olsun.


İlk olarak veritabanımıza bağlanıyoruz. (Eğer ki veritabanına bağlanma kodlarını bilmiyorsanız bir önceki derslerimi incelemenizi tavsiye ederim.)
<code>set SadeceDownload =bag.Execute("Select Distinct konu from SadeceDownload order by konu asc")
Do While not SadeceDownload .Eof
Response.Write(""& SadeceDownload ("konu") &"<br>")
SadeceDownload .Movenext
Loop
</code>
yukarda yazdığımız kodumuzla artık Sadecedownload tablomuzda ki konu sütunundaki verileri asc(ilkden sona) desc(sondan başa) doğru sıralayabiliriz...
Distinct Kullanımında unutmamanız gereken en büyük husus;
Bazen SQL kodumuzu Select * from olarak yazarız ve biliriz ki burda ki * tabloda ki bütün sütunları ima eder. Fakat Distinct kullanımında bu lükse sahip değiliz. Yani Select Distinct * from olarak kodu yazmak istediğinizde kod çalışacak fakat Distinct fonksiyonu çalışmalayacağı için, veritabanında ki tüm başlıkları teker teker gösterecektir..
Son olarak yukarda ki kodumuzu hem ASP Access hem de ASP MySQL veritabanımızda uygulayabiliriz.

Film Ara, Film İzle
ASP ile Distinct Kullanımı programının en son versiyonunu ve ASP ile Distinct Kullanımı programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra ASP ile Distinct Kullanımı ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. ASP ile Distinct Kullanımı tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz ASP ile Distinct Kullanımı türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana ASP ile Distinct Kullanımı'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.