Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD

Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD

Kimine göre bir çılgınlık, bir tutku, bir zenginlik alameti; kimine göre tanrının seçilmiş çiçeği kimine göre ise boş bir heves… Ama hangisi olursa olsun renkleriyle, güzelliğiyle çekici, her insanın gönlünde apayrı bir yeri olan çiçek: Lale.
Belgesel, Orta Asya’nın sıradağlarında boy verip çeşitlenen, İstanbul’da kent inceliğinin, zarafetin ve soyluluğun sembolü haline gelen lale çiçeğinin tarihsel öyküsünü konu almaktadır.
XVI. yüzyılda İstanbul’un simgesi haline gelen lale, seramik, minyatür, şiir, mimari gibi Osmanlı sanatının çeşitli alanlarında yer almış ve kültürümüzde derin izler bırakmıştır.
Lale yükselen bir değer olarak batılıların ilgisini çekmiş ve Kanuni Dönemi’nde, İstanbul’dan Avrupa’ya ***ürülmüştür.
Belgeselde bu büyülü çiçeğin Asya’dan Anadolu’ya, İstanbul’dan Hollanda’ya uzanan serüveni ve geçirdiği evrimlerle, dönemin sosyo-ekonomik yapısına olan etkileri, çeşitli boyutlarıyla anlatılmaktadır.

Lâle Doğunun Işığı (Türkçe) VCD

Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD programının en son versiyonunu ve Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana Lale Doğu’nun Işığı Türkçe VCD'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.