Glary Utilities PRO v2.6.1.238

Glary Utilities PRO v2.6.1.238

Glary Utilities, bilgisayarınızın performansını arttırmak ve devamını sa?lamak için 10'dan fazla güçlü aGlary Utilities, bilgisayarınızın performansını arttırmak ve devamını sa?lamak için 10'dan fazla güçlü araç içerir. Bilgisayarınızı korumak ve devamını sa?lamak, hızlandırmak ve onarmak üzere çeşitli sistem araçları içeren Glary Utilities, sisteminizdeki gereksiz dosyaları, geçersiz kayıt defteri girişlerini, internet izlerini temizler. Tarayıcı eklentilerini yönetmenizi ve silmenizi, disk alanı kullanımını analiz etmenizi ve çift dosyaları bulmanızı sa?lar. Aynı zamanda hafızayı optimize eder ve bozuk Windows kısayollarını bulur, onarır veya kaldırır. Ayrıca güvenli dosya silme ve boş klasörleri bulma gibi özelliklere de sahiptir.

Glary Utilities offers numerous powerful and easy-to-use system tools and utilities to fix, speed up, maintain and protect your PC. It allows you to clean common system junk files, as well as invalid registry entries and Internet traces. You can manage and delete browser add-ons, analyze disk space usage and find duplicate files. You can also view and manage installed shell extensions, encrypt your files from unauthorized access and use, split large files into smaller manageable files and then rejoin them. Furthermore, Glary Utilities includes the options to optimize memory, find, fix, or remove broken Windows shortcuts, manage the programs that start at Windows startup and uninstall software. Other features include secure file deletion, an Empty Folder finder and more. All Glary Utilities tools can be accessed through an eye-pleasing and totally simplistic interface. Designed for Windows 98, Me, 2000, XP and Windows Vista™


Features:
• Disk Cleaner Removes junk data from your disks and recovers disk space
• Registry Cleaner Scan and clean up your registry to improve your system's performance.
• Shortcuts Fixer Corrects the errors in your startmenu & desktop shortcuts
• Startup Manager Manages programs which run automatically on startup
• Memory Optimizer Monitors and optimizes free memory in the background
• Tracks Eraser Erases all the traces,evidences,cookies,internet history and more
• File Shredder Erases files permanently so that no one can recover them
• Internet Explorer Assistant Manages Internet Explorer Add-ons and restores hijacked settings
• Disk Analysis Get details information of the desired files and folders
• Duplicate Files Finder Searchs for space-wasting and error producing duplicate files
• Empty Folders Finder Find and remove empty folders in your windows
• Uninstall Manager Completely uninstall programs you don't need any more
• Context Menu Manager Manage the context-menu entries for files, folders...
• Process Manager Monitor programs that run on your PC and stop spyware and Trojans.

Glary Utilities PRO v2.6.1.238 indir


Glary Utilities PRO v2.6.1.238 programının en son versiyonunu ve Glary Utilities PRO v2.6.1.238 programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Glary Utilities PRO v2.6.1.238 ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. Glary Utilities PRO v2.6.1.238 tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz Glary Utilities PRO v2.6.1.238 türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana Glary Utilities PRO v2.6.1.238'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


sürme66

6.12.2008 14:24:29

[:)][:P][:D][;)][8D] eline sağlık

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.